<° Premiera drejtpërdrejt sot !!

Vë bast se askush prej jush nuk ka një ide se çfarë dreqin është <° drejtpërdrejtPor mos u shqetëso, gjysma e ekipit nuk e dinte këtë as deri vonë.

Çfarë është <° Jetoni atëherë?

Shtë një nga shërbimet / aktivitetet e shumta të komunitetit Nga linux dëshiron t'u sigurojë përdoruesve të saj dhe nuk mund të jetë më e lehtë; është një takim javor përmes strehimit (takimit) të G+ ku synohet të preken tema me interes për botën e SWL y Linux, dhe si një shtesë, secili Ai do të ketë një temë qendrore e cila do të ndahet gjatë pak a shumë një deri në dy orë diskutim Jeto!

Sot, për të qenë i pari ne do të bëjmë diçka të veçantë, me një tutorial drejtpërdrejt të drejtpërdrejtë Conandoel dhe personi im, dhe gjithçka do të pasqyrohet në Forumi i udhëzuesve Nga linux en Tiempo e vërtetë.

Kështu që ju e dini, sot nga 6: 00 pm kohë Venezuela fillon me dhe pastaj do të bëhet çdo të shtunë (orari do të ndryshohet). Për më shumë informacion @zonodice_ në Twitter për shërbimet tuaja dhe, natyrisht, hashtag #DlLive për të ndjekur ngjarjen përmes Twitter.

Shenim: kërkohet të ketë google plugin bisedë instaluar për të ndihmuar, është ndër-platformë dhe punon 100% në çdo distro. Adresa e takimit është kjo:

https://plus.google.com/u/0/110603600654048114623/posts


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

36 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ata janë Link dijo

  Epo në 6 pasdite Venezuela jemi në Spanjë në shtrat (do të ishte si 0 ose 1 orë)

  1.    targoni dijo

   Haha, analizë shumë e mirë gjeografike. Këtu në Panama do të ishte 6:30, por saktësisht në Spanjë do të jetë 12:30 e natës (e Mërkurë).

   1.    targoni dijo

    Oops, para llogaritjes time të keqe, unë korrigjoj:

    - Kur në Venezuelë është ora 6:00 pasdite, në vendin tim është ora 5:30 pasdite

    Ishte një gabim nga ana ime kur lexoja nga formati 24-orësh në 12-orë ...

 2.   nano dijo

  Kjo është arsyeja pse nga live-i tjetër do ta bëjmë atë 3 orë me vonesë, ora 3 pasdite me kohën e Venezuelës, sot për arsye kryesore nuk do të jemi në gjendje ta bëjmë atë para uu

 3.   elrengo dijo

  Sa kohë do të ishte për Argjentinën?

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Mendoj se do të ishte një ide shumë e mirë që nano vënë në artikull si të tillë, orët për disa vende apo jo? 🙂

  2.    targoni dijo

   Do të ishte në orën 7:30

 4.   pandev92 dijo

  Mbërrita për të bërë një program në mcradio në 5 të mëngjesit Spanjë (herët në mëngjes xD)

  1.    Guxim dijo

   Gjithmonë jeni i njëjti, i lidhur në kompjuter hahahaha.

   1.    pandev92 dijo

    Sikur kishte diçka më të mirë nga ajo.

    1.    Guxim dijo

     Dilni jashtë, bëni ndonjë sport ...

     1.    pandev92 dijo

      Dalja nuk është më mirë, të bësh sport vetëm në palestër për të parë një vajzë të nxehtë.

 5.   AurosZx dijo

  😮 E mrekullueshme! Sa keq që nuk do të jem në gjendje të marr pjesë (apo ndoshta do ta marr?). Çfarë lloj Hangout është? Chat ose Videochat ?? : S

 6.   nano dijo

  Do të jetë bisedë me video dhe kushdo që nuk dëshiron të fikë thjesht kamerën, ekziston një mundësi për këtë dhe lë vetëm mikrofonin ose bisedën

  1.    Guxim dijo

   A mund ta vendosni zërin e Loquendo? LOL

   Një rekomandim për vajzat, vendosni kamerën dhe kështu shoh nëse jeni mirë apo jo.

   1.    pandev92 dijo

    Unë jam në gjendje të lidhem vetëm për të ditur nëse ka vajza XD

    1.    Guxim dijo

     E dija që do të të pëlqente ajo ide hahaha, megjithëse jam i sigurt që të gjithë ata që na lexojnë më marrin tropo qindra vjet për fat të keq.

   2.    KZKG ^ Gaara dijo

    vendos kamerën dhe kështu e shoh nëse je i mirë apo jo

    Unë kurrë nuk kam menduar se do të thoni diçka të tillë ... duket si një reggaeton e egër ...

    1.    Guxim dijo

     Sigurisht apo jo? Të flasësh është një gjë dhe tryezat tjetër.

     Gjithsesi ata të gjithë do të jenë të vjetër si nano dhe ti.

 7.   nano dijo

  për oraret, bëni ndryshimin: këtu dhe tani është ora 2:30 dhe nëse jo, shikoni në google për "kohën e Venezuelës" dhe do t'ju tregojë kohën e saktë. bazuar në atë që ata mund të marrin llogaritjet e tyre

  1.    Guxim dijo

   Këtu në orën 21:00 për të numëruar

 8.   nano dijo

  por premtoj ta bej me heret ...

  1.    targoni dijo

   Duke dëgjuar komentin e KZKG ^ Gaara, unë do t'ju kaloj të dhënat për të njohur orët në secilin vend.

   - së pari kemi qasje në këtë faqe: http://time.is/compare/

   - Vendi nga i cili është lëshuar duhet të specifikohet si referenca e parë, në këtë rast "Venezuela" në terren Vendndodhja 1

   - ne mbushim fushën koha në vendndodhjen 1 duke qenë se fillon në orën 6:00 pasdite, ajo vendoset në një format 24 që do të ishte ora 18:00

   - në fshat vendndodhjet e tjera Epo, vendi ku takohemi: Spanja, Kili, Peruja, Hollanda

   - atëherë gjenerohet një listë rreth orëve përkatëse (ushtarake) ndërmjet vendeve, ne jemi të interesuar vetëm për momentin 18 orë

   1.    KZKG ^ Gaara dijo

    Faleminderit

    1.    targoni dijo

     hehe, një kënaqësi, këtu për të na ndihmuar

 9.   nano dijo

  mund të flasim për atë diku tjetër, kashta parapubertale xD

  1.    Guxim dijo

   Përkthe, të gjithë nuk flasim të njëjtën variant të Spanjishtes.

   Por është mirë të shtrembërojmë temat e karotës hahahaha.

   1.    KZKG ^ Gaara dijo

    Por është mirë të shtrembërojmë temat e karotës

    LOL !!!!! FUQ !!! LOL !!!! Ju jeni me një humor shumë të mirë sot, është E MADHE të lexoni ashtu haha

    1.    Guxim dijo

     E njëjta gjë gjithmonë ndodh me nano të varfër

 10.   nano dijo

  Nuk me bezdis por jam shume serioz per kete respekt mos u drejto vajzave ketu si "te vjetra" jo ne Guximin publik.

  1.    Guxim dijo

   Epo por nuk po e bëj për dreq apo për asgjë

 11.   i duhur dijo

  Do të ishte më mirë nëse vendosni kohën e UTC / GMT kështu që është më e lehtë për të gjithë ne.

  PS: Unë sapo krijova një llogari në G + kështu që për momentin unë jam një "përgjithmonë vetëm" xD

  PD2: 10:00 pasdite (GMT) = 6:00 pasdite (VET) = 5:00 pasdite (CDT) = 7:00 pasdite (RTSH) (CLST) = 12:00 paradite (CEST)

  GMT: Koha Mesatare e Greenwich
  VET: Venezuelë
  CDT: Koha Qendrore e Ditës zbatohet për Kubën
  ART: Argjentina
  CLST: Kili
  CEST: Koha Verore e Evropës Qendrore vlen për Spanjën

  të fala

  1.    Oscar dijo

   Në Venezuelë ndryshimi me GMT është -4,30 orë.

   1.    i duhur dijo

    Keni absolutisht të drejtë, e pashë kohën gabim dhe tani që e kontrolloj qartë është -4: 30

    regards

 12.   diazepani dijo

  Një orë diferencë këtu në Uruguaj

 13.   Quiman € dijo

  Në atë kohë unë jam në U.

  Për më tepër, unë rekomandoj që të vendosni orarin e vendeve të tjera të mundshme për t'u bashkuar. Numëro këtu me një nga Kolumbia.

  http://gplus.to/equiman