Revista TuxInfo # 56 në dispozicion

Tani është në dispozicion për shkarkim në Numri 56 nga revista dixhitale tuxinfo.

Këto janë temat që mbulon:

 • Rrjeti video me Sequencer Blender
 • Rrjetet për masat (Pjesa I)
 • Ndërfaqet e përparuara të përdoruesit me AvalonDock
 • Samsung Galaxy Note 10.1: Një tabletë i fuqishëm
 • Udhëzues i OpenOffice
 • Zhvillimi i uebit me Symfony2
 • KNOPPIX 7.0.5: Një laptop shumë i fuqishëm ...
 • Manjaro 0.8.3: Manual për instalimin
 • Opinion: Drejtimi i linjës
 • AWK pjesa III

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Gaius baltar dijo

  Duke shkuar poshte. 😀

 2.   y18 ex dijo

  kesaj here nuk ka epub?