Si të keni fondet e të gjitha versioneve të Linux Mint

Unë jam një përdorues i Linux Mint dhe deri më sot kujtova se në versionet e mëparshme të distro sfondet e të gjitha versioneve të Linux Mint, kështu që edhe nëse kishte versionin më të fundit të distro gjithmonë vendoste sfondin e versionit Darina, me të veçantë nga liria erdhi eleganca. En Linux Mint 18.3 Sylvia nuk ka sfonde të para-ngarkuara, por shkarkimi i tyre është jashtëzakonisht i thjeshtë.

sfondet e të gjitha versioneve të Linux Mint

Në Linux Mint 18.3 Sylvia kemi 90 fonde në dispozicion, të cilat mund t'i zgjerojmë me mjetin tashmë të njohur Financimi i Linux Mint Online, këto fonde të paracaktuara mund të plotësohen me fonde nga versionet e mëparshme duke ekzekutuar komandën e mëposhtme:

sudo apt install mint-backgrounds-*

Me këtë komandë shkojmë në iInstaloni paketat e sfondit të versioneve të serena, rebecca, sonya, sarah, katya, nadia, rafaela, qiana, retro, rosa, petra, olivia, sylvia, maya dhe paketat e përgatitura për versionet xfce.

Sapo të instalohet shumëllojshmëria e sfondeve, ne thjesht duhet të shkojmë te Preferencat e paraqitjes, zgjidhni sfondin që na pëlqen më shumë, zgjidhni stilin e prezantimit dhe filloni të vëzhgoni se si desktopi ynë ka një pamje të re.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   engjëll dijo

    nëse i dua fondet