Choqok 1.2 lëshuar [Fotografitë + Detajet + Shkarkim]

Version i ri i këtij klienti të mirë Twitter, dhe si gjithmonë sjell disa përmirësime dhe korrigjime. Por disa mund të pyesin veten: "cfare eshte Çoqok?"

Shpjegimi është me të vërtetë i thjeshtë. Çoqok si çdo klient tjetër i Twitter, na lejon të lexojmë tweet-et e përdoruesve të cilët "ne vazhdojmë"Përveç postimit të cicërimave tona, etj. E gjithë kjo pa pasur nevojë të hapni faqen e internetit të Twitter. Por kjo nuk ndalet këtu Çoqok përveç punës me të Twitter, punon në mënyrë të përkryer me identi.ca, dhe rrjete të tjera të ngjashme (Status.net).

Ky version i ri ka ndryshimet e mëposhtme:

 • Shirit i ri i majtë (TabBar), i cili do të tregojë afatet kohore të ndryshme (përgjigjet, audienca, fillimi, etj) Këtu është një foto e asaj që është kjo:
 • Kur një postim përkthehet, një lidhje vendoset tek postimi origjinal.
 • Menu globale ose e unifikuar kur shiritat e menusë kryesore janë të fshehura, këtu është një foto:
 • Butoni te DONAR në menunë globale si dhe në menunë Ndihmë.
 • Mbështetje për statistikat është.gd (Shkurtues URL)
 • Tani mund ta personalizoni fontin, këtu është një foto në lidhje me këtë opsion të ri:
 • Pamje më e mirë për mënyrën e bisedës, e ngjashme me atë të re Identi.ca.
 • Qëndrimi i hequr për i pavlefshëm.com en Shtojcë Untiny.
 • URL-të e Twitter që janë shkurtuar dy herë, tani mund të zgjerohen.
 • Korrigjimi i disa defekteve të tjera.

Unë sqaroj, unë nuk vendos fotografi të këtyre modifikimeve të fundit, thjesht sepse nuk kam qasje në këto faqe (po, nuk kam qasje në Twitter), kështu që kërkoj falje për këtë

Në repot e Hark dhe të tjerët shpërndarjet është tashmë i disponueshëm, në fakt për dy ditë

Mund ta shkarkoni përsëri nga kjo lidhje: Shkarkoni Choqok 1.2

Përshëndetje dhe shijoji këto përmirësime


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Roymel dijo

  Do ta provoj. Kam gjetur blogun tuaj nga LinuxMintLife, artikuj të shkëlqyeshëm; Faleminderit shume.

  1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   Përshëndetje si jeni
   Në të vërtetë [b] elav [/ b] ishte autori i LinuxMintLife, I (kzkggaara [1][2]) pavarësisht se isha partneri i tij për vite me rradhë, unë kurrë nuk e ndihmova atë me bloget e tij ...

   Asgjë që një kënaqësi të dini se ajo që ne vendosim është interesante për ju, çdo pyetje që keni, ne do t'ju ndihmojmë me kënaqësi ...

   Përshëndetje dhe mirëseardhje në faqen tonë

   1.    elav <° Linux dijo

    Sigurisht, sepse po garonit me mua ... Sa keq që nuk mund të fitonit kurrë

    1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

     Uff, do të duhet të bësh më mirë se kjo për ta bërë atë të futet në çantë

     1.    elav <° Linux dijo

      Nuk kam nevojë të bëj asgjë, tashmë e kam bërë shumë kohë më parë