Si të shkarkoni muzikë nga Grooveshark në Linux

Falë GrooveOff është e mundur të shkarkoni këngë nga Grooveshark dhe t'i ruani në PC tonë për t'i dëgjuar ato jashtë linje.


GrooveOff na jep mundësinë për të filtruar rezultatet e kërkimit nga artistë dhe albume. Ai gjithashtu ka një lojtar të thjeshtë për të dëgjuar këngët që po shkarkojmë dhe për të vendosur nëse duam ta mbajmë ose anulojmë shkarkimin.

instalim

En Hark dhe derivatet:

yaourt -S zakonshëm

Tjetër shpërndarje:

GrooveOff është i disponueshëm për shkarkim nga Aplikacionet QT. Aty do të mund të gjeni paketat përkatëse për ta instaluar në Debian, Ubuntu, Fedora, openSUSE, Mageia, etj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

17 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Horacio Belardita dijo

  Një aplikacion shumë i mirë që ata e dërguan funksionon mirë, e kam të instaluar në chakra

 2.   Horacio Belardita dijo

  Në Ubuntu 12.04 e instalova por nuk më lidh, më sjell gabimin: shtrëngimi i duarve ssl dështoi.
  A keni ndonjë ide pse mund të jetë?

 3.   Alberto dijo

  Noooo, në manjaro më thotë se nuk ekziston

 4.   Horacio Belardita dijo

  Alberto në Manjaro me siguri do ta gjesh në depon e aur. me një jat të thjeshtë

  zhurmë

  1.    Alberto dijo

   Faleminderit mik, jam gati !!

 5.   Horacio Belardita dijo

  Alberto në Manjaro me siguri do ta gjesh në depon e aur. me një jat të thjeshtë

  zhurmë ..

 6.   Imazhi i mbajtësit të vendit Raul Iglesias dijo

  Rekomandim shumë i mirë, funksionon në mënyrë perfekte për mua në OpenSUSE 12.3

 7.   çibidoj dijo

  Në Debian Testing funksionon mirë me versionin Wheezy

 8.   LioBossi dijo

  Shume mire!! Do ta provoj së shpejti! Faleminderit!

 9.   Samuel dijo

  Kontribut shumë i mirë! deri më tani kam përdorur internetin http://www.deregalofm.com/ për të dëgjuar dhe shkarkuar muzikë, por unë do ta provoj këtë program! Faleminderit!

 10.   IldottoreMartin dijo

  Çfarë mendoni për SpotyDL, unë e kisha të instaluar në Windows dhe tani që kalova në Linux Mint doja të dija nëse mund të instalohej gjithashtu ...

  Topicshtë një temë e mirë për të folur, do ta vlerësoja nëse do ta shikonit, ishte një program shumë i mirë

 11.   Xavier dijo

  Mageia 4 e ka atë në depot e saj, funksionon perfekt, faleminderit për këshillën.

 12.   ezeq dijo

  Isshtë vlerësuar! Funksionon shkëlqyeshëm.

 13.   Armando dijo

  Naten e mire. Dje kam shkarkuar Elementary Os [0.2.1 "Hëna" (32-bit)] dhe blogu juaj ka qenë shumë i dobishëm. Kam shkarkuar këtë program dhe në fillim gjithçka shkoi shumë mirë, shumë në të vërtetë, por pas disa shkarkimesh filloi të prishej dhe nuk shkarkoi asgjë. Tani, në panelin më poshtë (ku shfaqen këngët që po shkarkohen) unë i marr këngët me një trekëndësh pranë tyre dhe kur përpiqem të "rifilloj" shkarkimin, kam këtë gabim: Gabim në rrjet ose server ". A e di dikush se çfarë është dhe si ta rregullojmë?

  Faleminderit shume paraprakisht! Blog i shkëlqyeshëm!

  1.    le të përdorim linux dijo

   Unë sugjeroj që të zhvendosni pyetjen tuaj në ask.fromlinux.net.
   Gëzuar! Paul.

 14.   Philip Vasquez dijo

  Unë kam ubuntu 14.04 dhe kur hapa GrooveOff për herë të parë pata një gabim lidhjeje dhe nuk u lidha kurrë? Cfare mund te bej??

  1.    Anonimo dijo

   Shërbimi Grooveshark.com u ndërpre për shkelje të së drejtës së autorit.