Si të instaloni League of Legends në Ubuntu / Debian (Metoda 2018) (Automatik)

Disa kohë më parë kemi botuar një super udhëzues se si instaloni League of Legends në Linux duke përdorur Wine, Winetricks dhe PlayOnLinux, deri më sot ajo metodë vazhdon të funksionojë për mua pa ndonjë problem, por disa përdorues kanë shkruar për të na treguar se në rastet e tyre të veçanta metoda nuk po funksionon siç duhet, kështu që kësaj here ne sjellim një metodë më të drejtpërdrejtë dhe automatike në mënyrë që A mundemInstaloni League of Legends në Ubuntu / Debian.

Kjo metodë përqendrohet në përdorimin e një vere të konfiguruar më parë që funksionon si duhet dhe plotësohet me instalimin e paketave të nevojshme në mënyrë që të mos keni asnjë lloj problemi.

Si të instaloni League of Legends në Ubuntu / Debian?

Hapat për instaloni League of Legends në Ubuntu / Debian me këtë metodë ato janë mjaft të thjeshta, thjesht shkarkoni skedarin që përmban lojën dhe shembullin e verës të përgatitur nga ketu, kjo skedar zë rreth 9.3 GB hapësirë ​​në disk, pasi të shkarkohet, vazhdojmë ta instalojmë duke ekzekutuar instalimin e duhur .sh për distro-n tuaj.

Instaloni League Of Legends në Ubuntu / Debian

Përdoruesit e Ubuntu mund të shkarkojnë instaluesin nga ketu dhe ato të Debian nga kjo tjetra lidhjePër të dy rastet, është e përshtatshme të jepni leje ekzekutimi dhe të ekzekutoni .sh, në të cilën së pari duhet të futni fjalëkalimin tuaj rrënjë për të shtuar depot e nevojshme dhe më pas të pranoni paketat e nevojshme, përveç krijimit të drejtorisë GAMES ku do drejto LOL.

Sapo skenari të përfundojë ekzekutimin e të gjitha rutinave të tij, ai automatikisht do të krijojë hyrje të drejtpërdrejtë në LOL nga desktopi ynë, kështu që ne mund të fillojmë të shijojmë këtë lojë të shkëlqyeshme.

Videoja origjinale ku kemi mësuar të instalojmë LOL me këtë metodë të veçantë lihet më poshtë:

Për të përfunduar një këshillë shumë interesante, ata që kanë probleme me shfaqjen e shkronjave kur hyjnë në lojë mund ta korrigjojnë atë duke detyruar lol të përdorë directx, për ta bërë këtë të modifikojë skedarin e konfigurimit që mund të gjendet në GAMES/LOL/LoL32/drive_c/Riot Games/League of Legends/Config/game.cfg duke modifikuar vijën x3d_platform=1 nga x3d_platform=0, ne kursejmë dhe kënaqemi.


12 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ivan dijo

  Duhet ta kishit ngarkuar si torrent

  1.    Karlos Solano dijo

   Eshte e vertete! Faleminderit për ngarkimin e tij dhe për tutorialin, por nuk mund ta shkarkoja dhe tani ai thotë se numri maksimal i shkarkimeve në Dropbox është i mbingarkuar ...

 2.   Lojra dijo

  Nuk mund të shkarkohet nga Dropbox për shkak të kufirit të shkarkimit ...

 3.   Lojra dijo

  A u duhej vërtet ata që të ngarkonin skedarët në Crapbox? : S

 4.   anonim dijo

  Ju lutemi mund ta ngarkoni përsëri në një platformë tjetër ..

 5.   anonim dijo

  skedari nuk mund të shkarkohet

 6.   hardhucë dijo

  Do të përpiqem ta azhurnoj duke e ngarkuar në një faqe tjetër ...

 7.   anonim dijo

  Lini një lidhje të re ju lutemieee !!!!

 8.   Nicolas gonzalez dijo

  kontribut të mirë! Do të ishte mirë të azhurnoni skedarin, ju lutem

 9.   Jonatan dijo

  Instaluesi ku e morët atë? në gjirin e piratëve nëse jeni duke kërkuar për flatpak ka instalues ​​automatik të lojërave me verë.

  1.    Bursoft dijo

   Unë e kam instaluar atë, por e vërteta është, ne peshojmë fps dhe unë kam një GTX 1060

 10.   anonim dijo

  skedari nuk mund të shkarkohet kështu që është i padobishëm