SLAX 7 RC1 Në dispozicion

 

Shllak, distro mitike portative bazuar në Slackware, është në dispozicion për shkarkim, Lironi Kandidatin 1, i cili ka shumë aplikime të vetat. KDE (rrjeti kde, multimedia kde, lojërat kde) pidgin IM, Firefox, MPlayer dhe më shumë.

I gjithë mediumi zë vetëm 183Mb për versionin 32-bit dhe 188 për versionin 64-bit. Me 256Mb RAM-et janë të mjaftueshme për të ekzekutuar këtë distro me desktop KDE4 (Kështu e siguron autori), padyshim një projekt interesant dhe befasues, i cili ka arritur një tryezë pune KDE me ato cilësi të konsumatorit!.

Këtu reklama dhe shkarkoni

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

15 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Pablo dijo

  Lëndon tryezën që përdorni

  1.    juanr dijo

   Slax gjithmonë ka përdorur KDE, megjithëse me kalimin në KDE 4 ata ishin duke përdorur një desktop tjetër por nuk mbaj mend se cilën. Isshtë një sistem i arritur shumë mirë, nëse nuk gaboj ka një metodë të instalimit të programeve në stilin e Portave BSD ose paketave Chakra nuk jam i sigurt sepse e provova rreth 5 vjet më parë.

   Merita këtu është të japësh një KDE 4 me një konsum kaq të ulët burimesh, i cili ka qenë gjithmonë një nga tiparet kryesore të Slax, dhe në të njëjtën kohë shpërndan mitin se kjo desktop ka nevojë për sasi të mëdha të kujtesës.

 2.   elendilnarsil dijo

  Vetëm 256 dash ??? të shikosh është të besosh.

 3.   elendilnarsil dijo

  ose më saktë, përpiquni të besoni !!!

 4.   tammuz dijo

  me pak se crunchbang ???? djema mahnitës

 5.   elav dijo

  Sot e shkarkoj për ta provuar. Nuk besoj se në një hapësirë ​​kaq të vogël ka një KDE O_O të plotë

  1.    anti dijo

   Me siguri është i prerë. E dini, pa Nepomuk, Strigi dhe pa asnjë efekt. Megjithatë, vendosja e çdo tryeze moderne në dietë është e lavdërueshme.

 6.   Luani dijo

  Dhe të mendosh që në Debian duhet të shkarkoja rreth 500 mb për të instaluar vetëm Kde Plasma.

  E vërteta e PASURME.

  1.    pandev92 dijo

   Kjo për shkak të meta-paketave debian ...

 7.   rogertux dijo

  Çfarë rastësie, tani kam përfunduar konfigurimin e KDE në Slackware. Distro shumë e mirë

 8.   elav_slack dijo

  Testimi i Slack nga VirtualBox me 256 MB RAM .. Efektet O_O dhe gjithçka që përfshihet ...

 9.   LiGNUxero dijo

  Uuuuuuuuuuuuuuuu me këtë distro që fillova në GNU / Linux disa vjet më parë tani ... Sa mirë, mbaj mend që dikur kisha probleme me blicin në ato kohë dhe nuk di çfarë tjetër ... Rekomandohet shumë për kuriozët

  1.    helena_ryuu dijo

   është një klasik, unë ringjallja një pentium 3 me 128 ram, kishte win98 dhe me sllakë funksiononte shumë mirë në modalitetin live! hahahaha cfare dite eksperimentesh ato xD

 10.   E dëshpëruar dijo

  Nuk më pëlqen shumë kde uff, gnome, xfce por kde deo kam provuar dhe asgjë, slax 6 nuk ka ekzekutuar, më thotë se nuk është në përputhje me përpunimin tim, e fshiva hehe… Shkarkoni këtë rc për të parë se si how.

 11.   paco dijo

  Unë jam duke u përpjekur për të kandiduar slax 7 në virtualbox yusby nuk ka asnjë mënyrë se si funksionon ajo gjithmonë vazhdon të kërkojë për qëndrueshmëri të të dhënave. dhe në fund fillon vetëm në modalitetin e tekstit. pa ndonjë komandë telecabile