StartupEngine: Një CMS e bukur për të filluar startup-et

Momenti i startup-eve filloi dje, por edhe sot e kësaj dite gjithnjë e më shumë sipërmarrës guxojnë të krijojnë gjëra të shkëlqyera në një kohë të shkurtër dhe me një ndikim që po rritet. Lëshimi i startup-eve është një detyrë mjaft argëtuese, komplekse dhe nganjëherë e rrezikshme, mundësitë e rritjes dhe që modeli juaj i biznesit është i shkallëzuar janë kryesisht bazat për të qenë i suksesshëm, por shoqërohen me to aftësitë tuaja inovative, marketing dhe, mbi të gjitha, kanalet tuaja marketing.

Personalisht, unë besoj se startup-et që do të pozicionohen më mirë në treg pa pasur nevojë për një sasi të madhe kapitali janë ato që përfitojnë nga fuqia e bashkëpunëtorëve të tyre me përdorimin e teknologjive të reja dhe kanali kryesor i marketingut i të cilave është interneti.

Për të gjitha sa më sipër, unë jam mësuar t'i përhap ato Mjetet me burim të hapur që lejojnë Startup-et të zhvillohen, të jenë më inovative, më efikase dhe, mbi të gjitha, të mbulojnë fusha që ndikojnë drejtpërdrejt në mirëqenien e tyre. Motori fillestar për shembull, është një CMS i fuqishëm dhe i bukur që lejon fillimin në internet të një fillestari në një kohë të shkurtër, madje lejon që ato startup që nuk kanë aftësitë e nevojshme teknologjike të kenë gjithashtu një prani në internet në një mënyrë profesionale.

Çfarë është StartupEngine?

Është një i fuqishëm dhe i bukur CMS me burim të hapur krijuar nga Lepuri me fat, e cila është drejtuar drejt krijimin e faqeve në internet për fillestarët që mbajnë një dizajn inovativ, me shabllone dhe modelim në internet që është i orientuar qartë në strukturën "standarde" të përdorur nga shumica e ndërmarrjeve të reja.

Me StartupEngine ne mundemi krijoni faqe të këndshme uljeje, të cilat plotësohen nga një blog i dobishëm, faqet e dokumentacionit ose tiparet që secili përdorues mund të krijojë. Në mënyrë të ngjashme, mjeti është i pajisur me një API e thjeshtë por e fuqishme që lejon që përmbajtja jonë të shikohet nga aplikacione ose vende të tjera.

Motori fillestar Ai siguron funksionalitete të fuqishme që na lejojnë të menaxhojmë përdoruesit, rolet, konfigurimet, përmbajtjen, funksionet, dizajnin ndër të tjera, dhe gjithashtu ka një përdorim të përparuar të versioneve bazuar në git.

Një demo i aplikacionit mund të shihet këtu, dhe në galerinë vijuese mund të shohim disa nga funksionalitetet e tij:

 

Karakteristikat e StartupEngine?

Ndër veçoritë e ndryshme të StartupEngine mund të nxjerrim në pah:

 • Falas, burim i hapur dhe i bukur.
 • Lehtë për tu instaluar, me një vendosje mjaft të thjeshtë Heroku dhe kod për tu kuptuar lehtë.
 • Redaktimi dhe parametrimi i një faqe në internet duke përdorur StartupEngine është jashtëzakonisht i thjeshtë dhe nuk kërkon ndonjë njohuri teknike, funksionet e tij janë në dispozicion me instalimin, kështu që programimi i funksioneve të reja është thjesht opsionale.
 • Kjo lejon krijimin e faqeve për fillestarët me përfundime profesionale, duke përfshirë krijimin e faqeve të uljes, postimet në blog dhe dokumentacionin e projekteve tona.
 • Integrohet me aplikacione dhe shërbime të palëve të treta falë API-së së tij të fuqishme.
 • Kjo lejon menaxhimin e roleve dhe aksesin në cms, përdoruesit, konfigurimet, përmbajtjet, funksionalitetet, etj ..., të gjitha nga një menaxhim i avancuar grafik ose rresht komande.
 • Përdorimi i përparuar i kontrollit të versionit.
 • Pajisur me një dizajn duke përdorur Boostrap 4 + Vue.js, i cili gjithashtu mund të plotësohet me shabllone që mund t'i bëjmë vetë.
 • Ai integron një redaktor të përparuar që do të na lejojë të bëjmë modifikime të llojeve të ndryshme.
 • Integrimi me shërbimet statistikore.
 • Shumë karakteristika të tjera.

Mënyra më e lehtë për të filluar përdorimin e StartupEngine është duke vendosur aplikacionin në Heroku me hapin e treguar në GithubNë të njëjtën mënyrë, mund ta instaloni në një server lokal duke ndjekur hapat që shfaqen gjithashtu atje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   AMITENI dijo

  Pyetje, të gjithë Latinët përdorin termin "e bukur" për të përcaktuar softuerin, nuk e dini se çfarë është e tmerrshme?

 2.   Teresita silva dijo

  "Emplais" ??? "Emplais" eshte gabim !!!
  A do të thoni "punësoj" nga "punësoj"?
  Person i dytë shumës (ju, ju) paraqesni tregues të "për të përdorur"?

  1.    Avlis Atiseret dijo

   "Gabim" ?? Interesimi juaj për të korrigjuar analfabetë është i admirueshëm. Gjithsesi…: /

   Nuk ka pyetje të tjera, Nderimi juaj.