Decentraland: A mund të luani në GNU/Linux me Firefox dhe Chrome?

Decentraland: A mund të luani në GNU/Linux me Firefox dhe Chrome?

Decentraland: A mund të luani në GNU/Linux me Firefox dhe Chrome?

Në artikullin e mëparshëm të quajtur Multiarch: Si të instaloni ia32-libs në MX-21 dhe Debian-11?, testojmë ekzekutimin e a aplikacioni në gjendje beta për lidhjen e një të njohuri komunitetit online thirrje Jeta e Dytë. Por, pasi aktualisht janë më në modë Lojëra NFT, Metaverses dhe Koleksione NFT, sot do të shqyrtojmë nëse një i njohur si "Decentraland" funksionon pa probleme Firefox dhe Chrome, siç ishte premtuar, por rreth GNU / Linux.

Për ata që kanë më pak njohuri për Fusha Blockchain dhe DeFi, "Decentraland" është një komunitet online që kombinon VR me teknologjinë blockchain. Prandaj, shpesh konsiderohet si një nga të parët Metaverset.

Cryptogames: Lojëra të dobishme nga bota DeFi për të ditur, luajtur dhe fituar

Cryptogames: Lojëra të dobishme nga bota DeFi për të ditur, luajtur dhe fituar

Dhe si zakonisht, para se të hyni në temën e sotme në lidhje me këtë lojë online të quajtur "Decentraland" dhe nëse mund të luani pa problem në Sistemet Operative të GNU / Linux përdorim Firefox dhe Chrome, do të lëmë për të interesuarit në publikimet e mëparshme lidhur me Lojëra NFT, Metaverses dhe Koleksione NFT, lidhjet e mëposhtme për këto. Në mënyrë të tillë që ata t'i eksplorojnë lehtësisht, nëse është e nevojshme, pasi të kenë mbaruar leximin e këtij botimi:

""Cryptogames" janë aktualisht një modë apo trend i IT-së në fushën e video-lojërave online, për të cilën po bëhet shumë për të folur, pasi ato japin shpërblime monetare, në monedha virtuale dhe kriptovaluta legale, të cilat më pas mund të këmbehen me para të ligjshme fiat. të çdo vendi. Dhe çdo ditë, ka lojëra të reja të dobishme dhe interesante për të investuar, luajtur dhe për të vazhduar të fitoni para. Cryptogames: Lojëra të dobishme nga bota DeFi për të ditur, luajtur dhe fituar

Artikulli i lidhur:
NFT (Token Jo-Kërcitëse): DeFi + Zhvillimi i Softuerit me Burim të Hapur
DeFi: Financa e Decentralizuar, Ekosistemi Financiar me Burim të Hapur
Artikulli i lidhur:
DeFi: Financa e Decentralizuar, Ekosistemi Financiar me Burim të Hapur

Shihni gjithashtu: top 100jLojëra NFT, Metaverses dhe Koleksione NFT për të fituar para 2021/2022

Decentraland: Komuniteti Online + Blockchain + DeFi

Decentraland: Komuniteti Online + Blockchain + DeFi

Çfarë është Decentraland?

Sipas krijuesve të saj në të faqen zyrtare të internetit, konkretisht në lidhje me pjesën hyrëse të Dokumentacioni zyrtar në dispozicion, ata përshkruajnë shkurtimisht "Decentraland" si vijon:

"Është një platformë e decentralizuar e realitetit virtual e mundësuar nga blockchain Ethereum. Një ku përdoruesit mund të krijojnë, përjetojnë dhe fitojnë para nga përmbajtjet dhe aplikacionet e tyre".

Megjithatë, më vonë ata detajojnë sa vijon:

"Hapësira virtuale 3D e fundme dhe e kalueshme brenda Decentraland quhet EARTH. Dhe ky është një aktiv dixhital jo i këmbyeshëm i mbajtur në një kontratë inteligjente Ethereum. Toka është e ndarë në parcela që identifikohen nga koordinatat karteziane (x,y). Këto parcela janë në pronësi të përhershme nga anëtarët e komunitetit dhe blihen me MANA, tokenin e kriptomonedhës së Decentraland. Kjo u jep përdoruesve kontroll të plotë mbi mjediset dhe aplikacionet që ata ndërtojnë. Të cilat mund të jenë nga skenat statike 3D deri tek aplikacionet ose lojërat më interaktive".

Ekzekutimi në Firefox dhe Chrome

Te provosh "Decentraland" Gjëja thelbësore që duhet të kemi është një portofolin dixhital në internet të pajtueshme. Për këtë, përdorimi i asaj që njihet si Metamask. Dhe për të mësuar më shumë për këtë portofol dhe se si përdoret Firefox dhe Chrome, ju rekomandojmë të eksploroni sa vijon lidhje.

Pasi çështja e Metamask, ne duhet të fillojmë lojën duke shtypur në tuaj faqen zyrtare të internetit butonin e thirrur Filloni tani. Dhe në dritaren tjetër lidhni Metamask a "Decentraland" fillimi i procedurës përmes opsionit të quajtur Luaj duke përdorur portofolin tënd. Për të konfiguruar më pas tonë avatar 3d duke ndjekur magjistarin e krijimit dhe filloni lojën, në mënyrë që të filloni ta luani dhe ta eksploroni atë, siç tregohet në imazhet e mëposhtme.

Decentraland: Pamja e ekranit 1

Decentraland: Pamja e ekranit 2

Decentraland: Pamja e ekranit 3

Decentraland: Pamja e ekranit 4

Decentraland: Pamja e ekranit 5

Decentraland: Pamja e ekranit 6

Decentraland: Pamja e ekranit 7

Decentraland: Pamja e ekranit 8

Pamja e ekranit 9

Pamja e ekranit 10

Decentraland: Pamja e ekranit 12

Nëse dëshironi të gërmoni pak më thellë "Decentraland" Ju mund të eksploroni lidhjet e mëposhtme informuese dhe edukative: Lidhje 1 y Lidhje 2.

Përmbledhje: Postimi i banerit 2021

Përmbledhje

Me pak fjalë, me siguri si "Decentraland" funksionon mirë Shfletuesit Firefox dhe Chrome në një Sistemi operativ Linuxshumë faqe të tjera të internetit Lojëra NFT, Metaverses dhe Koleksione NFT Ata gjithashtu do të punojnë pa vështirësi ose kufizime të mëdha në kompjuterë modernë dhe burime të mira harduerike (CPU/RAM) dhe një lidhje të shkëlqyer interneti. Pra nuk dhemb e di se çfarë janë dhe si janë, për t'u argëtuar në to, dhe madje fitoj para nëse është e nevojshme ose interesante si dëshmi e funksionimit të tij.

Shpresojmë që ky botim të jetë shumë i dobishëm për të gjithë «Comunidad de Software Libre, Código Abierto y GNU/Linux». Dhe mos harroni ta komentoni më poshtë dhe ndajeni me të tjerët në faqet e internetit, kanalet, grupet ose komunitetet tuaja të preferuara të rrjeteve sociale ose sistemeve të mesazheve. Më në fund, vizitoni faqen tonë kryesore në «DesdeLinux» për të eksploruar më shumë lajme dhe për t'u bashkuar me kanalin tonë zyrtar të Telegrami i DesdeLinux.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.