Fsociety: Një paketë e shkëlqyer mjetesh hakimi

Nuk është sekret për askënd që që nga shfaqja e Z. Robot: një seri Geek që nuk dëshironi ta humbisni Interesi për piraterinë është rritur me shpejtësi, ne gjithashtu kemi vërejtur një pasion të madh për përdorimin e distro siç është Kali Linux dhe shumë njerëz gjithashtu arrijnë tek ne duke kërkuar mjete piraterie.

I gjithë ky revolucion rreth sigurisë kompjuterike, krimit kibernetik, hakimit etik dhe të tjerëve, ka sjellë krijimin e suiteve të reja të aplikacioneve dhe gjithashtu përmbajtje të re, me këtë rast jemi befasuar këndshëm që ekziston një suitë e quajtur Paketa e Mjeteve të Hackimit të Fosocitetit që grupon të gjitha aplikacionet e përdorura në Mr Robot dhe ju i plotësoni ato me një seri tjetër të aplikacione piraterie.

Çfarë është Paketa e Fsociety Hacking Tools?

Isshtë një paketë mjetesh për hakim me shumë platforma dhe burim të hapur, i cili grupon një sërë komandash dhe aplikacionesh që lidhen me sigurinë e kompjuterit dhe hakimin, duke pasur si veçanti që sigurohet që të ketë në dispozicion ato aplikacione të përdorura në serinë e famshme televizive z. Robot

mjete piraterie

Kjo kornizë e përparuar na lejon të kryejmë teste të depërtimit dhe është e pajisur me aplikacione që synojnë të mbledhin informacione, të zbulojnë fjalëkalime, të kryejnë teste wireless, të shfrytëzojnë dobësitë, të sulmojnë aplikacione publike dhe private të uebit, të kryejnë shfrytëzime, përveç aplikimit të Sniffing dhe Gënjeshtra.

Ka më shumë se 50 aplikacione që mund të instalohen automatikisht në çdo distro Linux, qëllimi i Fsociety Hacking Tools Pack është të sigurojë lehtësira për fillimin në pirateri dhe nga ana tjetër të grupojë mjete të azhurnuara rreth sigurisë së kompjuterit. Mund të gjendet një detaj i secilës prej mjeteve që përbëjnë këtë paketë ketu.

Si të instaloni Paketën e Mjeteve të Hacking Fsociety?

Instalimi i kësaj pakete mjetesh piraterie është jashtëzakonisht i thjeshtë (ne mund të përdorim edhe mjetet pa instaluar vetëm duke ekzekutuar aplikacionin python të kompletit), hapat për të instaluar ose azhurnuar aplikacionet në distro tonë janë si më poshtë:

Hapni një terminal dhe ekzekutoni komandat e mëposhtme:

kloni i git https://github.com/Manisso/fsociety.git cd fsociety && python fsociety.py

Kjo do të ekzekutojë menunë e fsociety nga terminali, ku mund të provoni aplikacionet që e përbëjnë atë ose të instaloni ose azhurnoni të gjithë paketën e mjeteve të piraterisë. Në rastin e instalimit ne thjesht zgjedhim opsionin 0, atëherë zgjedhim dhe shijojmë paketën e aplikacioneve.

Një video e mirë shpjeguese në lidhje me këtë mjet dhe përdorimin e tij mund të shihet më poshtë:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

20 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   JuKaMe dijo

  Përshëndetje, mirë, mirë, më falni por nuk më lejon të instaloj.

  jukame @ jukame-Satellite-A305D: one $ klon git https://github.com/Manisso/fsociety.git
  Programi "git" nuk është instaluar. Mund ta instaloni duke shtypur:
  sudo apt instalo git
  jukame @ jukame-Satellite-A305D: c $ cd fsociety && python fsociety.py
  bash: cd: fsociety: Skedari ose direktoria nuk ekziston
  jukame @ jukame-Satellite-A305D: one $ klon git https://github.com/Manisso/fsociety.git
  Programi "git" nuk është instaluar. Mund ta instaloni duke shtypur:
  sudo apt instalo git
  jukame @ jukame-Satellite-A305D: s $ sudo instaluar git klon https://github.com/Manisso/fsociety.git
  [sudo] fjalëkalimi për jukame:
  Leximi i listës së paketës ... U krye
  Krijimi i pemës së varësisë
  Leximi i informacionit të statusit ... U krye
  E: Paketa e klonit nuk mund të gjendej
  E: Paketa nuk mund të gjendej https://github.com/Manisso
  E: Nuk mund të gjeja asnjë paketë duke përdorur "*" me "https://github.com/Manisso"
  E: Asnjë paketë nuk mund të gjendej me shprehjen e rregullt "https://github.com/Manisso"

  Pse

  të fala

  1.    hardhucë dijo

   sudo apt instalo git

  2.    dicuzew dijo

   Gjëja qesharake është se i njëjti terminal ju tregon 2 herë atë që keni për të shkruar LOL

  3.    Waflessnet dijo

   Nuk mund ta besoj. Çfarë do të bëjë një djalë si ai në një blog si ky?

  4.    CryptoBoy dijo

   nje instalim i thjeshte ne cdo linux, nje detyre SHUME themelore per cdo linuxer ... Me duket se je nje nga ata qe instalojne linux sepse jane shume hakera, dhe me shume me git, dicka kaq themelore dhe themelore per dike qe fut gjithashtu e di disa ergo të zhvillimit, ju duhet të dini git ...

  5.    anonim dijo

   Eshte seriozisht xD

 2.   Rubén dijo

  Përtej hirit të Z. Robot dhe skenarit kiddie vibe që ka, skenari është i butë për të thënë të paktën.
  https://github.com/Manisso/fsociety/blob/master/fsociety.py

  1.    anonim dijo

   Jo vetëm që është shërim, por është edhe shumë i rrezikshëm, të shkarkoni kod nga faqe të ndryshme, përfshirë disa pastebin, nëse në ndonjë prej tyre vendosin një skenar me qëllim të keq kur përdorni fsociety që e hani. Pa shkuar më tej:

   https://github.com/Manisso/fsociety/blob/c85fe0f099ce30131e08b867477cd478fa4169d3/fsociety.py#L292

   Kush e kontrollon këtë pastebin? Si ta dimë që ekzekutimi i radhës i fsociety nuk do të ketë një kod që instalon diçka me qëllim të keq?

   Unë mendoj se është e papërgjegjshme të përdorësh ose reklamosh këtë depo kodi.

   1.    Rubén dijo

    Gjëja pastebin përsëritet në raste të shumta ... dhe është një mut shumë i madh siç thoni ju.
    Ky projekt nuk është asgjë më shumë sesa puna e një adhuruesi të serialit, si një fansub, por ku mund të shihni se gjithçka është një "fasadë". Ajo i jep ajrit retro-haker të serisë, duke shtypur titullin në një mënyrë goditëse në tastierë, etj. Por pas kësaj, ju shihni drejtshkrime të gabuara në kod (dhe përzierjen e gjuhës amtare të zhvilluesit me anglishten), një kod i përsëritur shumë i strukturuar dobët, një kontroll i gabimeve nga ecja nëpër shtëpi, etj.
    Mbi të gjitha, ato janë një bandë funksionesh që janë të kufizuara për të bërë sistemin os.s (kopjoni dhe ngjisni si instalohet burimi X).

    Atëherë ato që mund t’i shohim si burimet tona (pa instalimin e klasikëve si nmap) janë katër kontrolle absurde të shtojcave wordpress.
    Atëherë ju keni kontrolle si url + "/ administrator" për të kontrolluar nëse një faqe ka të instaluar Joomla (sikur kjo është unike për Joomla dhe / ose nuk mund të ndryshohet) ose sitin + '/wp-login.php' për të kontrolluar WordPress. Ato janë kontrollet tipike që mund t’i bësh me sy, por bazuar në disa kritere dhe jo si përgjigje e besueshme.
    Por hej, as ti nuk duhet të jesh i ashpër. Stillshtë akoma një lëshues i aplikacioneve. Sigurisht, nuk parashikon përdorimin e përfaqësuesve për të bërë këto kontrolle haha.

    Problemi me këtë është që më vonë shihni njerëz si JuKaMe, të cilët nuk dinë si të instalojnë git (ose njohin dështimin), por duan të përdorin një hacktool. Me siguri në rastin tuaj kjo është çështje e të mësuarit, por nëse po, do të jetë 1%, 99% e mbetur, ata do të përpiqen të shohin se çfarë mund të hakojnë / qijnë me këtë aplikacion "magjik".
    Siç e thashë në komentin tim të mëparshëm, skriptet kiddies.

    1.    Filluesit dijo

     Fëmijët e skenarit ose trap, për të përdorur një fjalë më tradicionale dhe përcaktuese.
     Unë besoj gjithçka që shoh në TV. Gjithsesi.

  2.    CryptoBoy dijo

   Unë pirun skriptin në github tim, e klonova atë për të parë se çfarë është, e bëra atë mace për të kontrolluar kodin në docker, .py, isntall, fillimisht mendova se ishte diçka gati për kiddies skenar dhe të fillojnë të qeshin me «Kali kuakers »të cilët madje kërkojnë ndihmë me instalimin e Kali, duke treguar mungesën e njohurive të tyre me Linux. Por nuk rezulton, është thjesht një skenar shumë i thjeshtë me disa arte ascii për ta bërë atë të duket interesant që automatizon shkarkimet e programe (instalim i pastër apt-get) dhe disa me origjinë shumë të dyshimtë, nga dita në ditë unë përdor për shembull nmap për të kontrolluar rrjetet (unë punoj me linux në mjediset e qendrës së të dhënave) dhe është i prishur brenda shkrimit të dreqit, nuk jep ndonjë informacion dhe gjithmonë dështon, bravo skenari nuk është aty, puna po shkon rregullisht keq me këtë skenar, shumë, shumë e thjeshtë dhe ndryshe e prishur.

 3.   Maikel rivas dijo

  sudo apt-get freskimin e
  sudo apt-get instaloni git

  Unë rekomandoj instalimin e aftësisë
  sudo apt-get freskimin e
  aftësia e instalimit sudo apt-get
  kërkimi i aftësive sudo git (shiko nëse renditet git)
  aftësia sudo instalo git

 4.   engjëlli miguel obando lancho dijo

  Unë marr disa mesazhe gabimi kur ekzekutoj jsociety

  Dosja "/usr/share/doc/fsociety/fsociety.py", rreshti 529
  përveç (), mesazhi:
  ^
  SintaksaError: sintaksa e pavlefshme

  1.    anonim dijo

   Provo python2

   # python2 fsociety.py

  2.    Anon Z dijo

   Përshëndetje mirëmëngjesi, ndoshta unë ju hedh atë defekt sepse duhet ta ekzekutoni si python2.

   python2 fsocity.py

   Shpresoj ta zgjidhësh dyshimin tënd.

 5.   pia dijo

  lol, para së gjithash, komenti i parë është se është çdo përdorues që as zploid.net nuk e përdor, preferoj të pranoj që jam noov që nuk provova kurrë linux, sepse ai nuk ka një kompjuter alternativ, me burime të mira dhe që unë mund të rrezikoj të futem në kjo botë. Ejani, një VPN falas nuk është gjithçka xd.

  1.    Anon Z dijo

   Përshëndetje mirëmëngjesi nuk e di nëse e dini që mund të instaloni një backtrack ose tani Kali Linux në ndonjë memorje USB dhe ta bëni atë të bootable, filloni sistemin operativ nga BIOS dhe kështu nuk duhet të përdorni hapësirën e diskut të ngurtë, nëse siç thoni ju keni vetëm një kompjuter primar dhe Them se nuk doni ta dëmtoni.

   PDT:
   Kali ose çdo distro Linux funksionon shumë shpejt në kompjutera me performancë të ulët dhe përgjithësisht në çdo kompjuter

   1.    Instaloni Linux Post dijo

    Përshëndetje, AnonMr. Faleminderit për komentin dhe kontributin tuaj. Unë kam instaluar Fsociety në versionin tim të Distro MX Linux që është gjithashtu i Drejtpërdrejtë dhe i Instalueshëm, prandaj mund të përdor FSociety ose ndonjë aplikacion tjetër nga një disk USB me ose pa qëndrueshmëri.

 6.   Elliot dijo

  E di që pyetja ime është injorante, por a mund të hakohet vërtet nga ky mjet apo thjesht po teston?

 7.   DaniPichaCorta dijo

  Asnjë fyerje për askënd, por njerëzit që kritikojnë këtë skenar, a mund të gjeni një version alternativ të bërë mirë? Po të kisha njohuritë e tua, do ta kisha, por nuk arrij deri këtu.