Koleksioni më i plotë i sfondeve për dhe nga Linux

Përshëndetje

Gjatë gjithë kohës së shkurtër që kemi jetën (vetëm rreth 7 muaj) ne kemi vendosur disa sfonde, disa artikuj ku ndajmë sfondet e distros Linux për konsum të të gjithëve.

Me këtë postim përpiqem të mbledh (organizoj) këto artikuj të tjerë, si dhe të ndaj qindra sfonde të tjera (të porositura tashmë) që janë në një faqe miqsh (Artdesktop.com)

Ne filluam me një postim që bëmë ku ndamë më shumë se 30 sfonde Debian

32 sfonde për Debian

Por jo vetëm adhuruesit e këtij distro kanë qenë të kënaqur, sepse ne gjithashtu u lëmë atyre më shumë se 15 sfonde ArchLinux

16 sfonde ArchLinux

A mendoni se është kjo për Arch? Ror Gabim

Troll ynë i dashur Guxim na la në një postim me disa mure të ArchLinux por të lidhur me Anime:

Wallpapers anime për Arch Linux

Por jo gjithçka është Debian dhe Arch, po në lidhje me Fedora y OpenSuse?

Falë një miku në blog (Artdesktop.com) ne mund të shijojmë sfonde në këto shpërndarje të shkëlqyera. Për shembull, ne kemi:

20 sfonde për tifozët e Fedora

Si dhe:

20 sfondet më të mira për OpenSuse

Ata që pëlqejnë Chakra Linux, vetëm kohët e fundit kemi vendosur tre sfonde të shkëlqyera të kësaj shpërndarjeje:

3 sfonde të bukura për Chakra Linux

Por postimi nuk mbaron këtu hehe ... Unë u rekomandoj këtyre dy sfondeve Linux Mint:

2 sfonde shumë të këndshme për Linux Mint

E fundit, por jo më pak e rëndësishmja, sfondet e Ubuntu 😀

En Desktop arti Kam botuar disa postime në lidhje me muret në Ubuntu, I lë këtu:

27 Fotografitë e Ubuntu tonë të dashur

Fotografitë më të mira të Ubuntu HD

"Ubuntu Invasion" në tavolinën e punës

Ubuntu, ne të duam (13 sfonde)

Por artikulli nuk mbaron as këtu 😀

Ka akoma më shumë sfonde të të tregoj

Për shembull, ka një sfond të KDE që kohët e fundit kam modifikuar dhe ndarë me ju:

Si dhe një sfond tjetër i android:

Dhe meqenëse kemi biseduar rreth android :

40 sfonde Android për desktopin tuaj

Përmbledhje shumë eklektike e 25 sfondeve për Android

5 vende për të marrë sfonde të shkëlqyera për Android

12 sfonde që simbolizojnë betejën Apple vs Android

Letër-muri i ditës 23

Tani, më në fund, kam një postim për t'i kënaqur të gjithë

Unë lë një artikull që ka sfonde nga disa distro: Fedora, Debian, Red Hat, openSUSE, Linux Mint, Arch Linux, CentOS, Kubuntu, LUbuntu, Gentoo, çak, Shllak, Slackware, zen ecin, TurboLinux, Pjata e posaçme, Sabayon, Xubuntu, dhe madje edhe një nga Unitet :

Sfondet e distros tuaj të preferuar Linux me cilësi të lartë

Dhe këtu mbaron postimi

Shpresoj se të ka pëlqyer, rezultat interesant ...

të fala ^ _ ^


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Guxim dijo

  Gjatë gjithë kohës së shkurtër duhet të jetojmë

  Hesht sepse je si 9831683165916350861 milion vjet i vjeter hahahahahaha

  E fundit por jo më pak e

  Gabim, po kjo është më pak e rëndësishme

  Wallpapers anime për Arch Linux

  Më e mira hehehe

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Kur thashë për një kohë të shkurtër doja të thoja <° Linux fëmijë haha, dhe unë jam vetëm 22 vjeç ¬_¬

   1.    Guxim dijo

    Ju tashmë e dini që për mua plaku është dikush me më shumë se 20 vjet, dhe kjo përfshin edhe ju.

    Të tjerët tashmë kanë një moshë (ka gjëra për të cilat unë jam i moshuar)

    1.    elav <° Linux dijo

     Unë dua që ju të mbushni 21 vjeç, në mënyrë që të hyni në Klubin «Carcamal»

     1.    Guxim dijo

      Jo jo, në 20 tashmë kam hyrë në Klubin Carcamal

    2.    nano dijo

     Dhe sa keni? xhuxh

     1.    Guxim dijo

      17

 2.   Cyberkitty dijo

  Wallpapers shumë të mira, por unë nuk pashë asnjë prej Slackware
  Përshëndetje!

  1.    Guxim dijo

   Nuk do të vonojë shumë që princi blu elav t’i veshë

   Elav e drejtë? Hej Hej

  2.    KZKG ^ Gaara dijo

   Në lidhjen e fundit është një, për fat të keq nuk kam Slackware

   1.    Cyberkitty dijo

    Oh mirë
    Faleminderit shumë gjithsesi, urime për postimet tuaja

    1.    KZKG ^ Gaara dijo

     Aspak, një kënaqësi.
     Ah… BTW, mbase këto lidhje do t'ju ndihmojnë:
     Letër-muri Slackware (Kërkimi i Imazheve në Google)
     Galeria e Arteve Slackware
     WallpaperLinux.com (Slackware)

     1.    Guxim dijo

      Lëreni t’i veshë, tullaci do të ngazëllohet, ju e dini gjithçka që ai tha në intervistë

      1.    elav <° Linux dijo

       Shko qij veten për një homoseksual të shtypur ***. Ai sapo doli nga dollapi dhe na le të jetojmë në paqe, këtu askush nuk vuan nga homofobia


     2.    Guxim dijo

      Një gjë është shaka dhe krejt tjetër është të kualifikosh dikë si homoseksual dhe aq më tepër kur vuan nga homofobia (e cila nga rruga që ju e keni keqpërdorur termin).

      Unë nuk di më se çfarë të bëj që ju të zbuloni njëherë e përgjithmonë se mund të godas një grua (e shoh veten duke shkuar në Kubë për të goditur dikë para hundës tuaj), gjë që nuk duhet të jetë me vetëdije.

      Dhe gjithashtu nëse ju pëlqen CyberKitty ... Epo, asgjë nuk ndodh, ju nuk jeni fajtor për këtë hahaha

 3.   e paqartë dijo

  kjo eshte ne te gjitha postimet !! _¬

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Unë nuk e kuptova këtë koment të mikut tuaj O_O

   1.    Guxim dijo

    Kjo është mosha

  2.    nano dijo

   Luftimet midis guximit dhe guximit, kjo është referenca e Vagre… Ato duken si burrë e grua… tani, kush është gruaja? Ju do ta dini këtë.

   1.    KZKG ^ Gaara dijo

    HAHAHAHA është se ... dreq, djali i vogël gjithmonë fillon të qij ¬_¬

   2.    Guxim dijo

    Shko tek kjo lidhje:

    http://forum (pikë) dofus (pikë) com

    Aty vendosa avatarin tim të parë femër (Xelor)

    1.    elav <° Linux dijo

     Por është që unë ende nuk e shoh logjikën që unë, si burrë, duhet të përdor një avatar femër. Cila është çështja? Avatari supozohet të jetë diçka me të cilën identifikoheni. A mund ta imagjinoni Sandy me një avatar të Britney Spears? Ç'lidhje ka kjo me KZKG ^ Gaara? Plus Guxim, nuk jeni më në dofus, apo jo?

     1.    Guxim dijo

      Dreq, ti shkon në ekstreme, një gjë është një personazh anime dhe një tjetër është Britney Spears

      Ç'lidhje ka kjo me KZKG ^ Gaara?

      Asgjë, kjo është arsyeja pse komenti im shkoi te nano në rast se nuk e keni vërejtur

      nuk je me ne dofus, apo jo?

      Unë jam zhdukur, por nuk ka asnjë lidhje me të, ka më shumë djem me personazhe femra në avatarin e tyre

   3.    e paqartë dijo

    Keni të drejtë…. burre dhe grua!!! Unë do të betohem se ata janë XD

    1.    KZKG ^ Gaara dijo

     LOL !!!! Unë mendoj se tani ka një këndoj të ri aspirues, LOL !!!

 4.   maksvel dijo

  Shumë mirë, më pëlqyen shumë ato OpenSuse; Ato Mint më kanë kujtuar shumë sfonde LXDE, megjithëse nuk shoh asgjë për Trisquel mendoj se do të marr disa few

 5.   Guxim dijo

  Hej Sandy, po të mungojnë këto:

  http://theunixdynasty.wordpress.com/2012/02/11/wallpapers-anti-ubuntu/

  Ata janë më të mirët hahahahaha

 6.   Wallpapers dijo

  Përzgjedhje shumë e mirë, nuk do të dija cilën të zgjidhja kështu që i shkarkoj të gjitha!

 7.   kik1n dijo

  Lidhjet nuk funksionojnë

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Çfarë lidhje? Mund të jesh një mik pak më specifik? 🙂

   1.    Guxim dijo

    Ata të anti Ubuntu po, ata janë më të mirët

 8.   romak dijo

  kontribut të mirë