Wallpapers relaksuese vijnë nga distro të ndryshme

Edhe një herë ju sjell Wallpapers, dhe edhe një herë nuk i jap preferenca një distro specifike

Këtu janë disa sfonde me distro të ndryshme, pa shumë efekte, sfonde të pastra, mcder (si ato që kam vënë këto ditë) 🙂

Sidoqoftë, këtu i lë:

Çfarë mendojnë ata? 😀

Unë përdor Hark padyshim, i gjallë është duke përdorur atë të Debian 🙂

të fala


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Guxim dijo

  Herën e parë që shoh ndonjë Fedora këtu

  Nga rruga, a e di dikush se cila distro është e fundit?

  1.    dave dijo
   1.    KZKG ^ Gaara dijo

    Faleminderit për këshillën
    Mirësevini në sit

   1.    Guxim dijo

    Ato sende janë më të vjetra se Methuselahu

    1.    elav <° Linux dijo

     Nuk ka më lojë me vezët me temë Fedora. Pra, pse nuk kërkoni artikuj të mirë për këtë shpërndarje dhe t'i botoni ato?

     1.    Guxim dijo

      Sepse nëse e kaloj tërë kohën duke shkruar artikuj, ata do të jenë mut, preferoj të shkruaj pak dhe të mirë për shumë dhe për keq.

      Dhe po filloj me provimet.

 2.   i duhur dijo

  🙁

 3.   rudolf Aleksander dijo

  Unë nuk e dija të fundit, nga rruga çfarë rezolucioni janë ato? Do të shkarkoj Arch distro që përdor.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   1920 × 1080 nëse më kujtohet saktë
   Dhe nuk e di as atë të fundit haha.

 4.   Windousian dijo

  Tani dua të shoh paketën emocionuese të fondeve, ju lutem (më kanë thënë që jeni ekspert).

  1.    Guxim dijo

   Ju flisni me një nga më ekspertët në prejardhje të liga reggaetonero në të gjithë blogosferën… El Carcamal Arenoso!

   1.    Windousian dijo

    Mos e përzieni artin figurativ me "reggaeton". E pranoj që u kam kushtuar vëmendje videove të caktuara me muzikë me shije të dyshimtë për të parë këmishën e grave emocionuese. Por prejardhja e grave nudo është art i pastër. E njëjta shije e mirë si vendosja e një kanavacë Vincent van Gogh XD.

    1.    Guxim dijo

     Vendosja e këtyre fondeve është me shije të keqe

     1.    Windousian dijo

      Sa pak dini për artin.

     2.    Guxim dijo

      Ju e keni fituar atë:

      http://postimage.org/image/bmx5q5kl3/

     3.    Windousian dijo

      Unë ju jap bekimin tim.

     1.    Guxim dijo

      Me të vërtetë. Guximi nuk është si pjesa tjetër ... ai nuk di të vlerësojë bukurinë femërore, edhe pse mund të ketë lëkurën e një vajze të bukur inç nga fytyra e tij.

      Epo, unë njoh vajza të bukura, njëra prej tyre është ajo që ju mendoni (nëse do të ishit nga Madridi do t'ju tregoja foton).

      Ajo që nuk di është se si ta fus në kokën tënde që unë nuk jam për punën që kam një të dashur për ta dëmtuar në një farë mënyre. Nëse në fund e shoh veten në Kubë duke lënduar një grua para hundës tuaj ...

      Dhe po, ato prejardhje janë me shije të keqe.

      Shko shiko videon për Nigthwish që të kam dërguar dhe mos e prek hundën tënde.

     2.    Windousian dijo

      Ju keni vendosur një shumë të materialit, nuk ka për të të gjithë pothuajse të gjitha shijet. Unë ju shoh si fytyra të bukura ;-).

      1.    KZKG ^ Gaara dijo

       HAHA po, fytyra është në mos më së shumti, të paktën një nga gjërat më të rëndësishme
       Ndjenjat fillojnë në fytyrë

       EDITUAR: Unë kam vendosur gjithashtu shumë përmbajtje jo-vajzash, gjëra të tilla si anime, etj haha


     3.    pandev92 dijo

      Më vjen shumë keq por ju keni lloje të grave në prapanicë XD. Nëse nuk janë japonezë, nuk ia vlen t'i vendosni në sfond ahahaha

     4.    Windousian dijo

      Ka aziatikë shumë tërheqës dhe të tjerë që nuk më duken aq tërheqës. Sidoqoftë, ka nga ata që preferojnë gratë me lakime dhe të tjerët preferojnë gratë më pak të pasura.
      Nuk jam shumë i shqetësuar për këto çështje, më pëlqen të provoj shpërndarje të ndryshme për të parë avantazhet / disavantazhet e secilit sistem.

     5.    Guxim dijo

      Ju të gjithë keni një shije në gomar, vajzat aziatike janë të gjitha të shëmtuara.

      Më të mirët janë ato që thashë në një post të caktuar në forum

  2.    KZKG ^ Gaara dijo

   Oh, dhe se "ti" tingëllon shumë zyrtare për mua
   Këtu të gjithë jemi pjesë e së njëjtës familje

   1.    Windousian dijo

    Whatshtë ajo që është në stil me njerëzit e moshës së tij. Jam i pushtuar nga fryma e Guximit, kam nevojë për një ekzorcizëm.

 5.   xhunko dijo

  Shumë mirë, më mungon Slackware.

 6.   aetanes dijo

  Më pëlqen të gjitha, të thjeshta dhe të bukura

 7.   Jamin samuel dijo

  Përshëndetje si jeni .. Unë vij te ju përsëri pasi kam ditë që mendoj pas bisedës së fundit dhe kam pak sy ejejje

  Unë do të doja të më udhëzonit pak në lidhje me ndryshimin midis një shpërndarjeje të KISS dhe një lëshimi të Roling?

  1.    Guxim dijo

   Shikoni çfarë ju lashë në postimin tjetër, sepse ato janë gjëra të pavarura

   1.    Jamin samuel dijo

    Epo nëse thjesht e lexova .. është shumë mirë .. pak nga pak po e kuptoj ... por sa herë dalin më shumë pyetje xD

    1.    Jamin samuel dijo

     Për shembull, kodekët audio dhe video pasi janë inatalan, çfarë pasojash ka kur kerneli azhurnohet në një version të ri, nëse instaloj shell gnome do të azhurnohet automatikisht kur të lëshohet një version i ri etj ect ect

     Pyetje si ato xD

 8.   Daniel dijo

  Unë e dua Sabayon-in, mendoj se do ta përdor, meqë ra fjala, faqe e shkëlqyer, vazhdoj kështu: f

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit haha, një kënaqësi të dini që ju pëlqen kontributet tona të vogla
   Pershendetje shoku.

 9.   Guxim dijo

  Tani në një moment do t'ju jap disa komanda dhe ju lë udhëzuesit e Harkut që janë në blog në mënyrë që të mund të më ekspozoni atje dyshimet

  1.    Jamin samuel dijo

   Ohhh hermazo ti je me i miri 😉 Do ta vleresoja .. Po ju le kete lidhje qe te mund te qeshni pak duke shikuar imazhet xD

   http://theunixdynasty.wordpress.com/2012/02/11/wallpapers-anti-ubuntu/#more-1117

   Unë do të pres për udhëzuesit

   1.    Guxim dijo

    Haha desha t'i thumboj ubuntosos me atë hahaha:

    Udhëzimet për instalimin e Arch nga blogu janë këto:

    https://blog.desdelinux.net/como-instalar-arch-linux-kde-o-lxde/

    https://blog.desdelinux.net/bitacora-de-una-instalacion-archlinux/

    https://blog.desdelinux.net/como-instalar-archlinux-mediante-dispositivo-usb/

    Ekziston edhe një tjetër në forum, por serveri është i fikur.

    Para së gjithash bëni një instalim në një makinë virtuale

    1.    Jamin samuel dijo

     Shumë mirë .. Po lexoj shumë !! Shikoni se kompjuteri im nuk ka përshpejtim grafik, ai sjell vetëm një anije video të integruar G41 intel .. a duhet të instaloj diçka apo të ndjek hapat siç tregohet atje në udhëzues?

     1.    KZKG ^ Gaara dijo

      Cili chipset është ai? Intel 945 Intel 960, cili?
      Edhe pse, unë imagjinoj se instalimi xf86-video-intel të jetë më se e mjaftueshme

    2.    Jamin samuel dijo
    3.    Jamin samuel dijo

     Me të vërtetë .. sepse procesi nuk është i gjatë por është shumë i lodhshëm, ju duhet të vendosni shumë dorë në gjithçka .. në makinerinë virtuale unë do të praktikoj

     1.    KZKG ^ Gaara dijo

      Për ta shmangur atë, unë bëra skenarin tim të instalimit. Unë e drejtoj atë dhe vetëm instalon të gjitha paketat që më duhen haha.

    4.    Jamin samuel dijo

     Hej, por ti nuk je përgjigjur në atë që të pyeta pak kohë më parë:

     -Çfarë ka ndodhur me kodekët audio dhe video?
     - Dhe Flash ??
     - Në nenexhik linux kam instaluar fontin Arial me këtë komandë:
     "Sudo apt-get install msttcorefonts"
     Them se në hark do të ishte: pacman msttcorefonts ???

     1.    KZKG ^ Gaara dijo

      Ah mirë
      Për të instaluar kodekët audio dhe video, në Debian për shembull supozoj se keni instaluar GStreamers apo jo? Vendos:
      pacman -S gstreamer0.10-ugly-plugins gstreamer0.10-base-plugins gstreamer0.10-good-plugins gstreamer0.10-bad-plugins gstreamer0.10-ffmpeg

      Dhe voila, ato janë GJITHA kodekë për gjithçka

      Për Flash:
      pacman -S flashplugin

      Burimet që nuk i di, mendoj se do të ishin duke instaluar këto paketa:
      pacman -S opendesktop-fonts ttf-freefont

      Megjithëse gjithmonë mund të kopjoni shkronjat në një dosje të quajtur .fonts (në shtëpinë tuaj, nëse nuk ekziston, krijojeni atë) dhe voila

     2.    Guxim dijo

      Më kapët në shtrat, ki parasysh që orari im është ndryshe nga karcamalet e blogut.

     3.    Guxim dijo

      Shit një drejtshkrim ***.

      1.    KZKG ^ Gaara dijo

       Ah hajde, nëse vendos një koment "Hande" per te ecur ... LOL !!!


     4.    Guxim dijo

      Sigurisht, por e rregullova, jo si një tjetër me "webos"

 10.   Jamin samuel dijo

  Vertale ashpër nuk e di !! por ajo që unë di është se anija ime e integruar e videos thotë intel G41

 11.   targoni dijo

  Fotografitë e shkëlqyera, unë e doja fedora
  Po në lidhje me një fond të tillë për të pa emër ...? xD (si shaka)

 12.   Jamin samuel dijo

  Harku vs Ubuntu

  Arch ka një themel më të thjeshtë se Ubuntu. Nëse ju pëlqen të përpiloni bërthamat tuaja, të provoni projekte vetëm për CVS, ose të përpiloni një paketë nga burimi çdo herë, Arch është i pajisur më mirë. Nëse dëshironi të ndizni kompjuterin dhe të jeni në gjendje të përdorni shpejt programin e sistemit pa shumë konfigurime, Ubuntu është i pajisur më mirë. Në përgjithësi, zhvilluesit dhe përdoruesit e përparuar ndoshta preferojnë Arch sesa Ubuntu.

  1.    Jamin samuel dijo

   E kam shume te qarte !! Unë mendoj se tani për tani nuk do ta instaloj Arch si sistemin tim bazë, por megjithatë do ta testoj me makinë virtuale

   1.    Jamin samuel dijo

    Kështu që u tha, mendoj se nuk është mirë të kritikosh përdoruesin që përdor ubuntu ose linux mint .. sepse siç tregohet atje ai që përdor ubuntu është sepse ai dëshiron të ndezë kompjuterin dhe të jetë në gjendje të përdorë shpejt programin e sistemit pa duke konfiguruar shumë ..

    Tashmë është shumë e thjeshtë !! nuk është e nevojshme të shpjegohet shumë ose të thuhet se sistemi ubuntu nuk funksionon

    Lidhur me Debian ahahaha më pëlqente shumë shpjegimi:

    Arch është një shpërndarje "në këmbë", ndërsa Debian Stable lëshohet me paketa "të ngrira". xD

    1.    KZKG ^ Gaara dijo

     Në të vërtetë në Arch nuk është se ju duhet të përpiloni shumë, pothuajse asgjë në të vërtetë

     1.    elav <° Linux dijo

      Mos u dreqoni !!! Ju do të thoni se nuk keni pse të përpiloni asgjë që përdorni .. Sepse unë mund t'ju jap disa shembuj në rastin tim

      1.    KZKG ^ Gaara dijo

       Pacman + Yaourt e bëjnë jetën shumë më të lehtë për përdoruesit që nuk duan të përpilojnë.
       yaourt -S pako dhe voila ... skenari shkarkohet dhe përpilohet vetë, pa qenë nevoja të kontrolloni varësitë, të zgjidhni bibliotekat, të krijoni lidhje, etj. etj.


      2.    elav <° Linux dijo

       Pikërisht koleg .. Çfarë mendoni se bën Yaourt? Hartoni ose përpiloni mirë .. Kjo është ajo që dua të them.


    2.    Guxim dijo

     Kritikohet ubunto, jo ubunteros

 13.   Jamin samuel dijo

  Harku vs Fedora

  Fedora është një derivat i Red-Hat. Ka një komunitet të shkëlqyeshëm, shumë paketa të para-ndërtuara dhe shumë mbështetje në dispozicion. Fedora bazohet në paketat RPM. Arch përdor pacman për të trajtuar paketat .tar.gz. Fedora nuk dëshiron të mbështesë MP3 sepse ata mendojnë se kjo do të shkaktojë probleme me patentën. Arch është më falës i MP3 dhe llojeve të tjerë të formateve multimediale. Fedora përdor një instalim grafik. Arch përdor një instalim të bazuar në ncurses. Fedora drejtohet shumë nga GUI. Arch është një sistem shumë më i thjeshtë se Fedora, duke e lënë përdoruesin të konfigurojë gjërat me dorë. Arch është optimizuar për i686. Fedora ka një cikël të paracaktuar të lëshimit. Arch ka një sistem lëshimi "në këmbë". Dizajni i Arch është bërë që të jetë një sistem më i lehtë sesa një sistem i automatizuar.

 14.   Jamin samuel dijo

  Harku vs Debian

  Arch është shumë më e thjeshtë se Debian. Arch ka më pak pako. Sidoqoftë, Arch siguron mbështetje më të mirë se Debian për ndërtimin e paketave tuaja. Arch është më i lejueshëm kur një paketë përcaktohet si 'jo-falas' nga GNU. Arch është optimizuar për procesorët i686. Paketat e Arch janë më të reja se ato të Debian (madje edhe në degën e saj të paqëndrueshme). Të dy kanë një sistem të shkëlqyeshëm të menaxhimit të paketave. Arch është një shpërndarje "në këmbë", ndërsa Debian Stable lëshohet me paketa "të ngrira".

  1.    elav <° Linux dijo

   Disa gjëra për të cilat kam dyshime:
   - Në çfarë kuptimi është Arch-i më i thjeshtë se Debian?
   - Si është që Arch siguron mbështetje më të mirë për ndërtimin e paketave tuaja?
   - Si është optimizuar Arch për i686?

   1.    Jamin samuel dijo

    Përshëndetje, mirë, unë e kopjova atë nga faqja zyrtare e harkut dhe doja ta ndaja me ju ... por personalisht po qëndroj me Debian xD

    1.    pandev92 dijo

     Nëse kopjojmë atë që thotë ueb windows, windows do të ishte sistemi operativ më i mirë në histori ahahah.

   2.    Guxim dijo

    Unë kam instaluar Debian në modalitetin e ekspertit dhe Arch është më i thjeshtë, instalon më pak si parazgjedhje, por unë e di që kur bëhesh kështu nuk ka asnjë mënyrë me ty.

    1.    elav <° Linux dijo

     Epo, unë mendoj se duke thënë se Arch është më e thjeshtë dhe më e lehtë për tu instaluar sesa Debian është shumë. Vetëm hapi i ndarjes së Debian i kalon shumë më shpejt Archlinux-it. Por asgjë, kjo varet nga kush e shikon atë.

     1.    Guxim dijo

      Kur thashë që është më e lehtë për tu instaluar? Ajo që kam thënë është se sistemi është më i thjeshtë

     2.    Jamin samuel dijo

      Trueshtë e vërtetë që ndarja në Debian në modalitetin e tekstit është shumë e thjeshtë. Faleminderit Zotit ejejje xD

      vëlla elav si je! një pyetje për cilën degë po tregoni dhe cilin mjedis po përdorni aktualisht në Debian?

      1.    elav <° Linux dijo

       Unë kam një pasqyrë lokale të depozitës së Testimit të Debian. Por nëse do të përdorja ato nga interneti, ato do të ishin këto:

       deb http://ftp.debian.org/debian testing main contrib non-free
       deb http://www.debian-multimedia.org testing main non-free

       Si ambient desktop përdor Xfce, megjithëse ndonjëherë shkëmbehem me Kanellë, Openbox dhe RazorQt


     3.    Jamin samuel dijo

      Madhe !! Më tregoni diçka, a keni tashmë LibreOffice 3.5 dhe VLC 2.0?

      1.    elav <° Linux dijo

       Ka më shumë se një javë që kur kam mundur të azhurnoj depot e mia, sepse serveri nga i cili i sinkronizoj ka probleme. LibreOffice e instalova manualisht me .deb nga faqja zyrtare. Dhe nuk e di nëse VLC do të jetë tashmë në depo nga ato që ju thashë më parë.


     4.    Jamin samuel dijo

      Ah ok ok .. sigurisht që e kuptova shumë mirë .. një nga arsyet pse u detyrova të kthehesha në Ubuntu ishte sepse nuk dija si të instaloja libreoffice 3.5 në testimin e debianit ... dhe nga sa kuptoj nuk ka prapë keni arritur në depot e debian ju e keni instaluar atë manualisht !! kur ta shtoj, do të jem i azhurnuar me paketat që janë në degën e testimit 🙁 dhe gjithashtu do të instaloj burimet ariale në debian .. a dini si ta bëni?

 15.   elektron222 dijo

  Kam shkarkuar këtë paketë sfondi, por përdor një chakra që nuk është këtu>.

 16.   sieg84 dijo

  Unë e marr atë nga openSUSE

 17.   kafe dijo

  Dy ditë më parë po kërkoja fonde të asaj ngjyre dhe nuk dija të kërkoja. Vendosi sfonde blu por ngjyra nuk është blu, as jjajjaja blu kështu që nuk gjeta asgjë. Faleminderit që ma mbushën mendjen

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   hahahahaha nje kenaqesi

 18.   mcder3 dijo

  Për ata që dëshironin sfondin e Slackware.

  http://i.imgur.com/TI7Cv.png

  të fala

  1.    Guxim dijo

   Këto tashmë më pëlqen njeriu, ato janë drejtpërdrejt hahaha

   1.    mcder3 dijo

    Më pëlqen logoja e flamurit që keni pranë logos Firefox XD

    1.    Guxim dijo

     Unë nuk kam kompjuterin tim ose para për një të tillë

     1.    Jamin samuel dijo

      Burra të qetë, do të vijë koha juaj që të ngasni siç duhet të jetë

     2.    Guxim dijo

      Po përpiqem të shes gjëra për të blerë një të tillë

 19.   mcder3 dijo

  Sapo mbarova letër-muri për Pardus

  http://i.imgur.com/6tNBo.png

  Më shumë informacion: http://koresource.blogspot.com/2012/02/hb-wallpaper-pack.html

  të fala

 20.   William Abrego dijo

  Hej, çfarë ndodhi me sfondin e Ubuntu ... është e vetmja nga shpërndarjet e mëdha që më mungon së bashku me Mandriva

  1.    mcder3 dijo

   Kjo paketë letër-muri përfshin vetëm shpërndarjet që përdorin mjedisin KDE ose kanë një derivat të atij mjedisi.

   Unë nuk bëj letër-muri për mjedise dhe shpërndarje të tjera që nuk kanë KDE në depot e tyre.

   Përshëndetje dhe më vjen keq për shqetësimin.

   1.    maksvel dijo

    Po në lidhje me Kubuntu që përdor KDE si parazgjedhje, a nuk ka rëndësi kjo?

    Përshëndetje.

    1.    mcder3 dijo

     Kubuntu është një variant i Ubuntu me KDE dhe ka sfondin e tij (Ai me ingranazhe)

 21.   davidlg dijo

  Përshëndetje Unë do të doja t'ju përgëzoja për blogun, unë jam i ri në Linux për 5 muaj në ubuntu (isha një windolero më parë) dhe dje kam instaluar archbang në PC, (sepse Arch ende më shpëton) në laptop që kam nenexhik Julia për kartën e famshme grafike nga intel gma500, fondet janë shumë të mira, shpresoj të mësoj pak nga pak më shumë për këtë botë

  1.    elav <° Linux dijo

   Mirësevini davidlg. Epo, ndjehuni si në shtëpi dhe çdo pyetje, ju mund t'i dërgoni në forumin tonë.

  2.    KZKG ^ Gaara dijo

   Përshëndetje dhe mirëpritur David
   Një kënaqësi që ju kam këtu, nëse keni ndonjë pyetje ose problem mund të shkoni në forumin tonë, ne jemi të njëjtët që ndajmë këtu në blog, shumë të gatshëm për të ndihmuar
   http://foro.desdelinux.net

   Përshëndetje dhe mirëseardhje edhe një herë

 22.   Kuba e Kuqe dijo

  Nuk ka asnjë sfond redhat, qij ufff

 23.   Jamin samuel dijo

  ahahaha kapele e kuqe ahahahahaha

 24.   rhoconlinux dijo

  hahaha, asgjë për të shtuar: os elementare.
  ... por me logot e tjera ...